Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45
Similar topics
  • » Kur'an Ve Sünnete Aykırı Fetva Vermek Kişiyi Cehenneme Sevk Eder

• Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
    Yazar Mesaj
    e-mir
    Admin
    Admin
    e-mir
    Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Vide
    http://www.rahmet.yetkin-forum.com
    MesajKonu: Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Icon_minitimePerş. 05 Şub. 2009, 15:11

Abdullah b. Mes'ud'un zevcesi Zeyneb'den -Allah ondan ve kocasından râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre o şöyle demiştir:

"Abdullah bir ihtiyacını gördükten sonra evin kapısına geldiği (eve gireceği) zaman, yanımızda kendisinin hoşlanmayacağı bir şeyle ansızın karşılaşmamak için öksürüp tükürürdü. Nitekim bir gün Abdullah aynı şekilde geldi ve kapının önünde öksürdü. Bu sırada yanımda yaşlı bir kadın vardı,bana humra (denilen bir veba çeşidine) karşı rukye yapardı.Bunun üzerine yaşlı kadını karyolanın altına girdirdim. Abdullah gelip yanıma oturdu. Bu sırada boynumdaki ipi görünce:
    - Bu ip nedir? diye sordu.
    (Zeynep) dedi ki: Ben: Onunla bana rukye yapılan bir iptir, dedim.
    (Zeynep) dedi ki: Abdullah onu derhal çekip kopardı. Sonra şöyle dedi:
    - Abdullah'ın âilesi şirkten müstağnîdir.Ben, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in:
    "Rukyeler, nazarlıklar ve (kadını kocasına sevdiren) muhabbet muskalarının her biri, (ya açıktan ya da gizli olarak) şirke götürür, dediğini işittim.
    (Zeyneb) dedi ki:
    - Ben: Niçin böyle söylüyorsun? (Bana, Allah'a tevekkül etmemi ve rukyeyi terketmemi mi emrediyorsun? Oysa ben, rukyede fayda gördüm) Allah'a yemîn ederim ki benim ağrıdan gözüm yaşarıyordu da ben, rukye yapması için falanca yahudînin yanına gidip geliyordum. O rukye yaptığı zaman gözümün ağrısı kesilirdi, dedim.
    Bunun üzerine Abdullah dedi ki:
    -O, ancak şeytanın işidir.(Senin gözlerindeki ağrı, hakikatte ağrı değildi. Aksine o, şeytanın dürtülerinden bir dürtü idi.) Yahudi rukye yaptığı zaman gözüne dürtmeyi bırakırdı.
    Ama Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in dediği gibi, (ağrı hissettiğin zaman) şöyle deseydin senin için yeterliydi:
    - Ey insanların Rabbi! Bu hastalığı gider. Şifâ ver. Ancak sen şifâ verirsin. Senin şifandan başka bizim için hâsıl olacak şifâ yoktur. Hiçbir hastalık bırakmayan bir şifâ ihsan buyur."
    İmam Ahmed.
    e-mir
    Admin
    Admin
    e-mir
    Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Vide
    http://www.rahmet.yetkin-forum.com
    MesajKonu: Geri: Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi Icon_minitimeÇarş. 18 Şub. 2009, 17:16

Rasulullah dedi ki : "Muska asanlar müşrik olmuştur."
    İmam Ahmed, el-Müsned,156/4 el-Hakim,Müstedrek,384/4

Muskalar iki çeşittir:
    a-) Kur’an’dan olanlar: Kumaş veya deri şeklinde. Yahut da altın parçası veya başka malzemeden olarak bazı kimseler asarlar. Üzerinde Kur’an’dan âyetler yazılıdır. Bu câiz değildir.Çünkü Peygamber’den -sallallahu aleyhi ve sellem- böyle bir uygulamada bulunduğuna dair bir şey varid olmamıştır. Bu türden olan şeyleri takmak ötekileri de takmaya sevk edebilir...
    b-) Kur’an’dan olmayanlar: Üzerinde cinlerin isimlerinin, sihirbazların ve sembollerinin yazılı olduğu şeylerin takılması gibi. Allah’a sığınırız ki işte bu şirk vesilelerindendir...
    İbn-i Mesud:
    “Kim herhangi bir kimsedeki bir muskayı koparırsa, sanki köle azat etmiş gibi olur” demiştir.
    Huzeyfe b. el-Yemân koluna demirden bir halka takmış olan bir adam gördü. “Bu nedir?” diye sordu. Adam “Hastalıktan dolayı” dedi. Huzeyfe “Onu çıkartıp at! Zira hastalığını daha da arttırmaktan başka bir işe yaramaz. O üzerindeyken ölürsen, ebediyen kurtulamazsın.” dedi...

Muhammed b.Abdurrahman el-Arifî
    Ayrıca bkz:
    https://rahmet.yetkin-forum.com/fkh-f20/rukye-hakknda-t430.htm#674

https://rahmet.yetkin-forum.com/kur-an-okumalarm-f33/allah-n-bir-duay-kabul-etmesi-ondan-raz-olduu-anlamna-gelmez-t397.htm#604

En son e-mir tarafından C.tesi 09 Mayıs 2009, 14:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Şeytan'ın Kişiyi Muskacılara Yönlendirmesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
    1 sayfadaki 1 sayfası