Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45
Similar topics
  • » Bidat, Hasene/Güzel ve Seyyie/Kötü Olarak Ayrılır Mı?
  • » Sünneti Terk Küfürdür

• Bid'at Sünneti Hor Ve Hakir Görmektir

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
    Yazar Mesaj
    e-mir
    Admin
    Admin
    e-mir
    Bid'at Sünneti Hor Ve Hakir Görmektir Vide
    http://www.rahmet.yetkin-forum.com
    MesajKonu: Bid'at Sünneti Hor Ve Hakir Görmektir Bid'at Sünneti Hor Ve Hakir Görmektir Icon_minitimePtsi 02 Şub. 2009, 23:02

Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in zevce-i pâklerinin hâne-i saâdetlerine bir gurub erkek gelerek Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın (evdeki) ibadetinden sordular.Kendilerine sordukları husus açıklanınca sanki bunu az bularak:
    "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) kim, biz kimiz?Allah O'nun geçmiş ve gelecek bütün günahlarını affetmiştir (bu sebeple O'na az ibadet de yeter) dediler.
    İçlerinden biri: "Ben artık hayatım boyunca her gece namaz kılacağım" dedi. İkincisi:"Ben de hayatımca hep oruç tutacağım, hiç bir gün terk etmeyeceğim" dedi. Üçüncüsü de: "Kadınları ebediyen terk edip, onlara hiç temas etmeyeceğim" dedi. (Bilâhere durumdan haberdar olan)
    Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) onları bularak:
    "Sizler böyle böyle söylemişsiniz. Halbuki Allah'a yemin olsun Allah'tan en çok korkanınız ve yasaklarından en ziyade kaçınanınız benim. Fakat buna rağmen, bazan oruç tutar, bazan yerim: namaz kılarım, uyurum da; kadınlarla beraber de olurum. (Benim sünnetim budur),kim sünnetimi beğenmezse benden değildir" buyurdu.
    Buhârî, Nikah 1; Müslim(1401); Nesâî(6,60)

Bid'at Sünneti Hor Ve Hakir Görmektir

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
    1 sayfadaki 1 sayfası