Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45
Similar topics
  • » "Allah!" Deseniz Ne Kaybedersiniz? (Medet Yâ Şeyh Diyenlere!)
  • » Kur'an'da Allah Hakkında "Biz" Kelimesinin Kullanılmasının Sebebi

• "Vallahi Ben Nuşirevandan Daha Adilim!"

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
    Yazar Mesaj
    e-mir
    Admin
    Admin
    e-mir
    "Vallahi Ben Nuşirevandan Daha Adilim!" Vide
    http://www.rahmet.yetkin-forum.com
    MesajKonu: "Vallahi Ben Nuşirevandan Daha Adilim!" "Vallahi Ben Nuşirevandan Daha Adilim!" Icon_minitimeÇarş. 04 Şub. 2009, 11:42

Cahiliye günlerinden birgün Ömer (ra) ve bir arkadaşı bir beldeye gidiyorlar. Şehir girişinde bir takım gençler onların atlarını ve mallarını gasp ediyor .Bu beldenin padişahı da adaletiyle çok ünlü biriymiş. Ömer (ra) ve arkadaşı gidip padişaha şikayet ediyorlar. Padişah onları dinliyor ve "tamam" diyor. Ömer (ra)in arkadaşına "sen şehrin doğu kapısından çık. Ömer'e (ra) de sen de şehrin batı kapısından çık" diyor .Onlar da "tamam" diyorlar .O gaspçılardan biri de kıralın oğluymuş" Ömer'in (ra) arkadaşı tam şehir çıkışında bir insan kellesi görüyor .Ömer (ra) da şehrin batı kapısından çıkarken kafası olmayan bir insan bedeni görüyor .Sonradan öğreniyorlar ki o mallarını gasp edenlerin içinde kıralın oğlu da varmış. O kafası ve bedeni şehrin ayrı ayrı yerlerinde asılı olan da kıralın oğluymuş. Kıral Nuşirevan adaletiyle ünlü olduğu için bu haksızlığı yapan oğlu da olsa kabul etmemiş.
    Ve aradan yıllar geçiyor.Ömer (ra) halife oluyor. O arkadaşı da bir şehre vali oluyor. Birgün nasıl oluyorsa bir yahudinin arsasına ev yapıyor. Yahudi ne yapacağını bilmez bir durumdayken ona diyorlarki "Git valiyi Ömer'e şikayet et."
    Yahudi de diyor ki "Sanmıyorum ki arsamı tekrar alayım ama yine bir umut gideyim" diyor. Yahudi karşısında giyimi kuşamı yerinde birini beklerken bakıyor ki üstü yamalı gayet alçak gönüllü biri. içinden diyor ki "Ben buraya neye geldim bu adamın söylediklerini kim dikkate alır." Neyse derdini açıyor . Halife de yerden bir kemik alıyor. Üstüne iki satır yazı yazıyor. "Bunu valiye ver." diyor. Bu yahudide artık hiç ümidi olmadan gidiyor "Şu hale bak." diyor. "Ben o kadar çabaladım vermedi. Bu iki satır yazıyla mı verecek?"

Yine de yazıyı valiye veriyor.Vali yazıyı okuyunca önce bir yüzü sararıyor sonra kıpkırmızı oluyor ve "Arsa senindir" diyor . Onca çabasına rağmen arsayı vermeyen valinin neden iki satırdan bu kadar etkilendiğini anlamayan yahudi soruyor "O kemikte ne yazıyordu.?"
    Vali cevap veriyor, "Ömer (ra)yazmış ki " VALLAHİ BEN NUŞİREVANDAN DAHA ADİLİM!!!!!!!!!!"

Allah ondan razı olsun.

"Vallahi Ben Nuşirevandan Daha Adilim!"

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
    1 sayfadaki 1 sayfası