Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

İlahımız Bir Mi?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
e-mir
http://www.rahmet.yetkin-forum.com
MesajKonu: İlahımız Bir Mi? İlahımız Bir Mi? Icon_minitimeSalı 24 Mart 2009, 01:21

Bütün İslam dünyasından beşi Türk 138 kişi bir araya gelmişler ve Papaya bir mektup yazarak “İkimiz de aynı Tanrı’ya karşı sonsuz bir sevgi duyuyoruz, gelin barışalım” demişler.

Demişler ama Papa bu oyuna gelmemiş ve onlara “Buraya kadar gelmişken [madem ki bu fikirdesiniz diye anlıyorum.e-mir]gelin hepiniz Hıristiyan olun” demiş. [doğru anladıysam doğru demiş.e-mir]

Bütün hahamlar, papa ve papazlar “yorulan” bir tanrıya inanırlar. Buyurun okuyun:

“Çünkü ben, RAB yeri göğü, denizi ve bütün canlıları altı günde yarattım, yedinci gün dinlendim. Bu yüzden Şabat Günü’nü kutsadım ve kutsal bir gün olarak belirledim.” (Tevrat, Yar, 2/1-3; Çık, 31/7)

Yorgun tanrı o sinirle Şabat/Cumartesi günü çalışanların öldürülmesini istemiş. Buyurun okuyun:

“Şabat Günü çalışan herkes kesinlikle öldürülmelidir.” (Tevrat, Çık.31:14) [geçmiş ümmetlerden birine cumartesi av yasağı getirildiğine ve uymayanların cezalandırıldığına dair bir ayet Kur'an'da da var.e-mir]

Bütün hahamlar, papa ve papazlar, Yakup aleyhisselama güreşte yenilen bir tanrıya inanırlar.

Buyurun muharref Tevrat’tan okuyun:

yar.32:22 Yakup o gece kalktı; iki karısını, iki cariyesini, on bir oğlunu yanına alıp Yabbuk Irmağı’nın sığ yerinden karşıya geçti.

yar.32:23 Onları geçirdikten sonra sahip olduğu her şeyi de karşıya geçirdi.

yar.32:24 Böylece Yakup arkada yalnız kaldı. Bir adam gün ağarıncaya kadar onunla güreşti.

yar.32:25 Yakup’u yenemeyeceğini anlayınca, onun uyluk kemiğinin başına çarptı. Öyle ki, güreşirken Yakup’un uyluk kemiği çıktı. yar.32:26 Adam, «Bırak beni, gün ağarıyor» dedi.

Yakup, “Beni kutsamadıkça seni bırakmam” diye yanıtladı.

yar.32:27 Adam, “Adın ne?” diye sordu.

“Yakup.”

yar.32:28 yar.35: Adam, «Artık sana Yakup değil, İsrail denecek» dedi, “Çünkü Tanrı’yla, insanlarla güreşip yendin.”

yar.32:29 Yakup, “Lütfen adını söyler misin?” diye sordu.

Ama adam, “Neden adımı soruyorsun?” dedi. Sonra Yakup’u kutsadı.

yar.32:30 Yakup, “Tanrı’yla yüzyüze görüştüm ama canım bağışlandı” diyerek oraya Peniel adını verdi.

yar.32:31 Yakup Peniel’den ayrılırken güneş doğdu. Uyluğundan ötürü aksıyordu. yar.32:32 Bu nedenle İsrailliler bugün bile uyluk kemiğinin üzerindeki siniri yemezler. Çünkü Yakup’un uyluk kemiğinin başındaki sinire çarpılmıştı.”

Yahudi ve Hıristiyanlarca kabul edilen Tevrata göre Yakub aleyhisselamla güreşe tutuşan ve sonunda Yakub aleyhisselama yenilen tanrı ile yerin göğün hakimi Allah aynı değildir.

Bizim iman ettiğimiz Allah, “Allah’ın size verdiği rızklardan helal ve temiz olarak yiyin ve Allah’ın nimetleri için Allah’a teşekkür edin” (Kur’an-ı Kerim Nahl suresi 114) derken onların uydurdukları tanrı:

“Ve milletlerin sütünü emeceksin ve kralların memesini emeceksin…” (İşaya 60/16) diyor ve bunlar da milletlerin kanını ve ülkelerin yeraltı ve yerüstü servetlerini emiyorsa onların tanrısı ile bizim iman ettiğimiz Allah aynı değildir. [aynı anlamda sayılabilecek bir söz Harunürreşid'den de mervidir.e-mir]

Oryantalistlerin makalelerinden İslam dinini öğrenen biri bana “Bizim ilahımızla sizin ilahınız tektir” (Kur’an-ı Kerim Ankebut suresi 46) ayetini delil getirmeden ayetin tamamını okusun.

Bu ayet “Bizi ve sizi yaratan, yaşatan, yöneten Allah birdir. Siz, tutuyorsunuz Hz. İsa’yı “Allahın oğlu yaparak kafir oluyorsunuz” anlamınadır.

İsterlerse şu ayetin tefsirine bir baksınlar: “And olsun ki “Allah üçün üçüncüsüdür” diyenler kâfir oldular. Bir tek ilâhtan başka ilâh yoktur. Eğer söylediklerine bir son vermezlerse onlardan kâfir olanlara acıklı azap şüphesiz dokunur.” (Kur’an-ı Kerim Maide suresi 73)

Kur’an-ı Kerim’in davetine uygun hareket etmek istiyorsanız buyurun mektubunuza Allah’ın davet ayetini yazınız:

“De ki: “Ey kitap ehli, Allah’tan başkasına kulluk yapmamak, hiçbir şeyi Ona ortak koşmamak, Allah’tan başka ba’zımız ba’zımızı Rab edinmemek için, bizimle sizin aranızdaki ortak bir kelimeye geliniz. -Eğer yüz çevirirlerse- “Şahit olun biz Müslüman’ız” deyin.” (Kur’an-ı Kerim, Âl-i İmran 64)

Örnek olarak sevgili peygamberimizi alırsanız o takdirde Vatikan’da para yönetiminden başka hiçbir şeye gücü yetmeyen makama değil [papalık makamında değil.e-mir], sevgili peygamberimizin Bizans, İran, Habeşistan imparatorlarına yazdığı gibi siz de mektubunuzu Amerika cumhurbaşkanına yazınız ve mektubunuzu mutlaka bu son ayetle sonlandırınız.

Mahmut Toptaş
milli gazete

İlahımız Bir Mi?

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası