Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ
 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

Resulullah'ın Ebeveyninin Ahiretteki Yerleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
e-mir
Yaş :
Kayıt tarihi : 02/02/09
Mesaj Sayısı : 1596
Nerden :
http://www.rahmet.yetkin-forum.com
MesajKonu: Resulullah'ın Ebeveyninin Ahiretteki Yerleri Paz 07 Şub. 2010, 18:48

Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Bir adam:
"Ey Allah'ın Resulü babam nerededir?" diye sormuştu.
"Cehennemde!" buyurdular. Adam (gitmek üzere) geri dönünce, Aleyhissalâtu vesselâm adamı çağırdı ve:"Muhakkak ki, benim babam da senin baban da ateşteler!" buyurdu." Müslim, İman 347, (203); Ebu Davud, Sünnet 18, (4718).

Bu hadise rağmen bin dereden su getirerek Resulullah'ın anne ve babasını cennetlik ilan edenler, Resulullah'ın anne ve babasını aklayacağım derken farkında olmadan Resulullah'a yalancı dediklerinin, hem de gaybe ait dolayısı ile ancak vahy ile bilinebilecek bir konu da, "yalancı" dediklerinin farkındalar mı?

29-Ankebut-68-Allah'a karşı yalan uyduran yahut kendisine hak gelmişken onu yalan sayandan daha zalimi kimdir? Cehennemde kafirlere yer mi yok!

42-Şura-24-Yoksa onlar, (senin için) Allah'a karşı yalan uydurdu mu derler? Allah dilerse senin kalbini de mühürler. Ve Allah batılı yok eder; sözleriyle hakkı ortaya koyar. Şüphesiz O, kalplerde olanları bilendir.

11-Hud-93-Ey kavmim! Elinizden geleni yapın! Ben de yapacağım! Kendisini rezil edecek azabın geleceği şahsın ve yalancının kim olduğunu yakında öğreneceksiniz! Bekleyin! Ben de sizinle beraber beklemekteyim."

Üstelik bu hadisin Müslim'deki bölüm başlığı aynen şöyle:
88- Kafir Olarak Ölen Kimsenin Cehennemde Kalacağını Hiç Bir Şefa'ata Nail Olamıyacağını ve Kendisine Allah'ın Yakın Kullarına Akraba Olmanın Hiç Bir Fayda Vermiyeceğini Beyan Babı

Bu bab başlığını koyan hadis alimi aynen şunu demek istemiştir:
Ey insanlar sakın kafir olarak ölmeyin. "Tanıdığım ya da akrabam falan kişi, Allah katında muteber bir din büyüğüdür. Nasıl olsa Allah onun yüzü suyu hürmetine beni bağışlar." diye düşünmeyin. Bakın Allah katında en muteber kullardan biri olan, mahşerde hemen tüm insanların kendisinden şefaat bekleyeceği Resulullah bile kendi babasının cehennemde olduğunu beyan etmiştir. Aklınızı başınıza alın.

Nitekim aynı yerde bir sonraki bab başlığı altında şu hadis vardır:
351- (206) Bana Harmeletü'bnü Yahya da rivayet etti. (Dedi ki): Bi­ze İbni Vehb haher verdi. Dedi ki: Bana Yunus, İbni Şihab'dan naklen ha­ber verdi. Demiş ki: Bana İbnü'l-Müseyyeb ile Ebu Selemete'bni Abdirrahman haber verdiler ki Ebu Hüreyre şöyle demiş : Resulüllâh (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kendisine:

«En yakın hısımlarını inzâr et!» Âyeti kerimesi nazil olduğu zaman : «Ey Kureyş cemaati! Kendinizi Allah'tan satın alın. (Yoksa) Ben Al­lah (ın azâbın)dan (kurtarmak İçin) size hiç bir fayda veremem. Ey AbdilMuttaliboğulları! Allah (ın azabın)dan (kurtarmak için) size hiç bir fayda vermem. Ey Abbas b. AbdilMuttalib! Ben Allah (ın azabın)dan (kur­tarmak) için sana hiç bir fayda veremem. Ey Resûlullâh'ın halası Safiye! Ben Allah (ın azabın)dan (kurtarmak için) Sana hiç bir fayda veremem. Ey Fatime binti Resulüllâh benden dilediğini iste! (Yalnız) Allah (ın aza­bın)dan (kurtarmak için) sana hiç bir fayda veremem.»buyurdular.

Allah bizi istikametini şaşırmamış kullarından eylesin. Amin.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Resulullah'ın Ebeveyninin Ahiretteki Yerleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun... :: DİNİ KONULAR :: Rasulullah Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi Vessellem) -