Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

Ulen Bu Söz Ciğerime İşledi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
e-mir
http://www.rahmet.yetkin-forum.com
MesajKonu: Ulen Bu Söz Ciğerime İşledi Ulen Bu Söz Ciğerime İşledi Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 21:48

Hasan bey şöyle anlatıyor

Şöyle anlatiyorlar; Bizim mahallede, inşaat ustalığı yapan, orta yaşlarda, çok fazla sigara içen, caminin önünden dahi geçmeyen bir arkadaşı, bir gün kahvede yakaladım

-Neden hiç camiye gelmiyorsun? dedim

-Ben namaz kılmıyorum dedi

-Fazla sigara içiyorsun herhalde? dedim

-Evet, çok içiyorum dedi

-En pahalı sigara hangisi? Ben pek fiyatları bilmiyorum dedim

-O da, Şu marka Dört milyon küsûr dedi

-Eğer vaktin varsa, istersen konuşalım dedim;

-Müsaitim, buyur konuşalım dedi

Kahveciye, İki çay getir bize dedim, kahveci çayları getirdi, içiyoruz

Buna;

Farzet bir sigara bayiinin önünden geçiyorsun Biraz önce söylemiş olduğun o en pahalı marka sigarayı istedin

Adam sigarayı sana verdi Sen tam paraya davrandın ki, adam Yok, istemez, benden olsun dedi Sigaranın parasını senden almadı

Sen, ikinci defa o sigara bayiinin önünden geçerken nasıl geçersin?

Dört milyon küsûr para almadı diye, elini göğsünün üstüne koyarsın da geçersin değil mi? dedim

Bu, Tabii dedi

Peki, yarın Cenab-ı Hak, huzuru ilahide;

Kulum, ben seni yokluk âleminden varlık âlemine getirdim Seni ağaç yapmadım, taş yapmadım, hayvan yapmadım, insan yaptım Bahusus Müslüman anne-babadan dünyaya getirdim

Dağlarda koyunlara, keçilere ot yedirdim, ama sütünü, yoğurdunu, peynirini sana yedirdim

Akşama kadar ineklere saman yedirdim, yağını peynirini, çökeleğini sana yedirdim

Kulum, akşama kadar tavuklar gübre deşti, ama doğurduğu yumurtayı ona değil de sana yedirdim

Bir paket sigara verip de para almayan o adamın önünde eğilerek geçmeyi aklın kabul etti de, bu kadar nimet veren Rabbine karşı niçin Ezan-ı Muhammedî okunduğu zaman namaz kılıp benim huzurumda eğilmedin? derse, yüzün kızarmayacak mı?

Bırak cenneti-cehennemi, yüzün kızarmayacak mı? dedim

Ben böyle söyleyince; adam,

-Ulen bu söz ciğerime işledi Ben bir daha namazımı geçirmem deyip bir eve gidiyor, gidiş o gidiş

O günden sonra Allah'ın izniyle beş vakit namaza başlıyor

www.mumsema.com adresinden alınmıştır.

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası