Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ
 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

O Sahtekar Değildi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
e-mir
Yaş :
Kayıt tarihi : 02/02/09
Mesaj Sayısı : 1596
Nerden :
http://www.rahmet.yetkin-forum.com
MesajKonu: O Sahtekar Değildi Salı 25 Ağus. 2009, 17:47

Bu başlık altında Rasulullah (SAV)'in bir sahtekar olmayıp gerçekten Allah'ın Resulü olduğunu ispatlayan bilgileri paylaşmaya çalışacağım. Şöyle ki Rasulullah (SAV), bir sahtekarın asla kaçırmayacağı birçok fırsatı elinin tersi ile geri çevirmiştir. Halbu ki kendisinin ahtekar olduğunu iddia eden kişiler aynı zamanda onun çok zeki ve uyanık olduğun da iddia etmektedirler. Biz ise burada çok zeki ve ayık olduğuna iman ettiğimiz Rasulullah'ın bir sahtekarın uyanıklığı ile bağdaşmayacak söz ve tavırlarını paylaşmaya çalışacağız. Allah yardımcımız olsun.

Müslim - Kitabu'l-Cihad
51- Gazada Kafirden Yardım Dilemenin Keraheti Babı


150- (1817) Bana Zühyr b. Harb rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Abdurrahmân b. Mehdî, Mâlik'den rivayet etti. Bana bu hadîsi Ebû't-Tâhir de rivayet etti. Lâfız onundur. (Dedi ki) : Bana Abdullah b. Vehb, Mâlik b, Enes'den, o da Fudayl b. Ebî Abdillâh'dan, o da Abdullah b. Niyâr El-Eslemi'den, o da Urvetü'bnü-z Zübeyr'den, o da Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in zevcesi Âişe'den naklen onun şöyle dediğini rivayet etti:

Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Bedir tarafına yola çıktı. Harratü'l-Vetera'ya varınca kendisine bir adam yetişti ki, bu adamın cür'et ve cesareti söyleniyordu. Bu sebeple Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) in ashabı onu gördükleri vakit sevindiler. Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem'e yetişince ona :

— Sana tâbi' olmak ve seninle beraber yararlanmak için geldim, de­di. Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) kendisine:

«Allah'a ve Resulüne îmân ediyor musun?» diye sordu.

— Hayır! dedi.

«Öyle ise dön! Ben asla bir müşrikten yardım alamam!» • uyurdular.


Âişe demiş ki:

Sonra gitti. Ağacın yanına vardığımızda o adam Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'e yine yetişti; ve ona ilk defa söylediği gibi söyledi. Pey­gamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) de ona ilk defa söylediği gibi söyledi.

«Öyle ise dön! Ben asla bir müşrikten yardım alamam!» buyurdu. Sonra döndü: Ve Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'e Beydâ'da yetiş­ti. O da ilk defa dediği gibi:

«Allah'a ve Resulüne îmân ediyor musun?» diye sordu. Adam:

__ Evet! cevâbını verdi. Resûlüllah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ona:

«O halde yürü!» buyurdular.


Hz. Aişe'nin : «Ağacın yanına vardığımızda...» demesine bakılır­sa onun da orduyu teşyî' edenlerle beraber olduğu anlaşılır. Mamafih bu sözle kendisi bulunmadığı halde müslümanları kasdetmiş olması da ca­izdir.

[Görüldüğü gibi eğer Rasulullah iddia edildiği gibi insanlardan faydalanmak için onları kandıran bir sahtekar olsa idi, kandırılmak için hiçbir çaba harcanmadan kendisine gelen ve üstelik cesaret ve kahramanlığı ile nam salmış, dolayısı ile kârı daha da arttıracak bir kişiyi geri çevirmezdi. Üstelik Rasulullah bu kişiye savaşın sonunda "Sen müslüman olmadığın için sana ganimetten az hisse vereceğim." diyerek kârında kâr da katabilirdi. e-mir.]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

O Sahtekar Değildi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun... :: DİNİ KONULAR :: Rasulullah Muhammed Mustafa (Sallallahu Aleyhi Vessellem) -