Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

Bir çocuğun anne babasından 10 isteği

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
betül mirza
Moderator
Bir çocuğun anne babasından 10 isteği Default4
betül mirza
Bir çocuğun anne babasından 10 isteği Vide
MesajKonu: Bir çocuğun anne babasından 10 isteği Bir çocuğun anne babasından 10 isteği Icon_minitimePtsi 24 Ağus. 2009, 00:15

1-Bana su getirmeyin,bana da su getirtmeyin.Aramızda hizmetçi yok,herkes kendi işni yapsın.Evde küçük yaşta işgücü kullanımı ve sevgi istismarına son!
2-Hata yapmama izin verin ki,gerçekten hataysa sonuçlarını görüp ders alayım.Hata değilse siz ders alın.
3-Her isteğimi bana almayın.Size karşılıksız kimse birşey vermiyor.Herşeyin bir çalışma mukabili elde edileceğini öğrenmeme izin verin.Sonuçlar çalışmanın ürünüdür.
4-Benim özgürlüğüm sizin özgürlüğünüzdür.Bir yer gitmek istediğimde müsade edin.Bana kaçta döneceğimi değil,ilkeleri söyleyin. ''İyi insanlarla birlikte ol ve kendini koru!'' gibi bir söz benim için saat kaçta döneceğimden daha anlamlı ve faydalıdır.Yoksa ben yapacağımı, gündüz gözüyle de yaparım.
5-Okulun amacı öğrenmektir.Derslerden kaç aldığım değil, bir şey öğrenip öğrenmediğime bakın. Beni yarın hayatta ayakta tutacak olan aldığım notlar değil,öğrendiklerim olacaktır.
6-Benimle ilgili fikirleriniz elbette var. Ama arada benim ne düşündüğümü, ne hissettiğimi de sorun ve gerçekten dinleyin.Aramızdaki problemlerin çoğu iletişimsizlikten kaynaklanıyor.Konuşmak kadar dinlemeyi de öğrenelim.
7-Ben dürüst olmak istiyorum, beni yalan söylemek zorunda bırakmayın. Size yalan söylemeye başlarsam, bazen bilmeniz gerekenleri de öğrenemeyeceksiniz.
8-Söylediklerinize karşı çıktığımda size değil, söylediklerinize karşı çıkıyorum. Siz de bana değil, söylediklerime karşı çıkın.Kelimeler incinmez ama bizler inciniriz. Yani ''sen aptalsın!'' yerine ''Bu söylediğin fikir güzel değil!'' diyelim birbirimize.
9-Toplum içinde guru duyacağınız bir şahsiyet olmam, sizin bana bir şahsiyet gibi davranmanıza bağlı.
10-Sizden beklediğim şey tek başına sevgi değil, aynı zamanda saygı. Küçüklerime sevgi, büyüklerime saygı hikayesi geçen yüzyılda kaldı. Benden saygı istiyorsanız ben de sizden saygı isterim.

Bir çocuğun anne babasından 10 isteği

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası