Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ
 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45
Similar topics

Almanların Trafik Canavarları İle Başa Çıkma Yolu :)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
avatar
Yaş :
Kayıt tarihi : 02/02/09
Mesaj Sayısı : 1596
Nerden :
http://www.rahmet.yetkin-forum.com
MesajKonu: Almanların Trafik Canavarları İle Başa Çıkma Yolu :) Cuma 01 Mayıs 2009, 01:35

"Almanya'da bir dost ziyaretinden dönüyorduk.Arabayı ben sürüyordum. Yolun ilerisinde bir kaza olduğunu gördüm.Ne olmuş diye bakarken, birden dört yol ağzında olduğumuzu fark ettim. Işık kırmızıya dönmüş ve ben geçmiştim. Yapacak bir şey yoktu, olan olmuştu.Duramazdim, yola devam ettim.
Gece yarısından sonraydı. Saat 2 gibiydi. Allah'tan, cevrede polis falan da yoktu.Bu olayın üstünden bir hafta kadar geçmişti.Bir mektup aldım; karakola çağırıyorlardı. Gittim. Beni bir odaya aldılar. "Bir konuda bilginize başvuracağız. Size bir fotoğraf göstereceğiz.Bu araba sizin şirkete ait. Gecen hafta, şu gün, saat 02:12'de şu kavsakta kırmızı ışıkta geçerken kameraya yakalanmış. Bakın bakalım, direksiyondaki kişiyi tanıyor musunuz?"
Fotografa baktım,"Pek tanıyamadım bu kişiyi" dedim.Bunun üzerine bir fotoğraf daha çıkardılar.Bu benim fotoğrafımdı."Bu sizin fotoğrafınız, bunu yabancılar şubesinden bulduk.Biz, otomobildeki kişi ile bu fotoğraftaki kişinin aynı olduğunu düsünüyoruz? Ne dersiniz?" dediler."Cevap vermeden önce, isterseniz avukatınızla görüşünüz" diye de eklediler.
"isterseniz size prosedürü anlatalım. Eğer bu arabayı süren ben değilim derseniz, sizi mahkemeye verecegiz. Mahkeme uzmanlara basvuracak. Eger resimdeki kişi olduğunuz ispat edilirse para cezası alacaksınız. Bu ceza, eğer arabayı sürenin siz olduğunu kabul ederseniz vereceğiniz cezanın birkaç katı olacak.Bir de resmi makamları oyalamaktan dolayı ayrı bir cezaya maruz kalacaksınız."
Düşündüm. Avukatıma soracak bir şey yoktu."Verin, bir daha bakayım fotoğrafa" dedim.Sonra da "Evet, bu arabadaki kişi benim" dedim.Memnun oldular, "Doğru secim yaptınız" dediler.Yüklü bir ceza ödedim. Ama ehliyetime el koydular."Ne zaman alirim ehliyetimi geri?" diye sorduğumda "Bizden haber bekleyiniz" dediler.
Aradan bir hafta geçti.Bir hastaneden davet aldim. Beni göz kliniğine cağırıyorlardı.Gittim. Sıkı bir göz muayenesinden geçtim. Sonra beni bir grup doktorun karşısına çıkardılar..Her biri benim raporu eline alıp, "Renk körü değilsiniz.Gözünüzün sağlam olduğunu biliyor musunuz?Ama kırmızı ışıkta geçmişsiniz" dediler.
Artık bana ehliyetimi geri verecekler diye düşündüm.Ama vermediler. Aradan bir hafta, on gün geçti.Yine hastaneden bir davet aldım; bu kez psikiyatri bölümünden. Verilen tarihte hastaneye gittim.Beni bir odaya aldılar. Odada dört doktor vardı. illk doktor, "Raporunuza bakiyorum. Gözleriniz sağlammış.Ama trafik ışıkları kırmızıya döndükten tam 58 saniye sonra geçmişsiniz. Bunun yanlış oldugunu biliyor musunuz?"diye sordu. Ben de "Evet, yanlış bir davraniş" dedim. Aynı şeyi, diğer doktorlar da aynen tekrarladi.Ben de "Evet, yanlış bir davranış?" diye aynı cevabı verdim. Artık bana ehliyetimi geri verecekler diye dusundum.Ama vermediler.
Aradan bir hafta, on gün gibi bir sure geçti.Bir mektupla karakola davet aldım.Gittim, sanırım artık ehliyetimi geri alacaktım.Ama düşündüğüm gibi olmadı."Sizi, trafiğe çıkaracağız" dediler.Bana bir program verdiler.Bu, günde iki saatlik, toplam dört günlük bir programdı.ilk gün gittim. "Arabaya binin, sehir icinde dolasacağız" dediler. Benimle birlikte üç kişi daha bindi arabaya.
Hareket ettim. ilk trafik ışıklarında durdum.Yanımdaki görevli "Buna, trafik ışığı denir. Kırmızıda durulur.Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır.Anladınız değil mi?" dedi. Ben de tekrarladım "Evet, kırmızıda durulur.. Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır."Işık yeşile döndüğünde kalktım. Görevli, "Yeşil ışıkta da kalkılır.Değil mi?" dedi. Ben de tekrar ettim, "Evet, yeşil ışıkta kalkılır."
Yolda bir süre sonra kırmızıya dönen bir ışığa rastladık. Bu kez arkadaki görevlilerden birisi,"Buna, trafik ışığı denir. Kırmızıda durulur. Sarı ışık, kırmızıya dönüşüu gösteren uyarıdır. Anladınız değil mi?" dedi.Ben de tekrarladım, "Evet, kırmızı da durulur. Sarı ışık, kırmızıya dönüşü gösteren uyarıdır." diye tekrar ettim.
Bu sahneyi iki saat süresince her ışıkta tekrarladık.O günden sonraki üç günde de, yine arabama üç görevli bindi. Her ışıkta aynı sahne usanılmadan tekrarlandı.Ama sonunda ben de ehliyetimi geri aldım.
Ben artık kırmızı da hep duruyorum.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Almanların Trafik Canavarları İle Başa Çıkma Yolu :)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun... :: EVLADU İYAL :: Hikayeler Ve Kıssalar -