Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ

AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

Yahudiler'in Rasulullah'a Sihir Yapması

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
e-mir
Admin
Admin
e-mir
MesajKonu: Yahudiler'in Rasulullah'a Sihir Yapması Salı 21 Nis. 2009, 23:28

Âişe'den -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre o şöyle demiştir:
Beni Zureyk kabilesinden Lebid b. el-A'sam adında bir Yahudi, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'e sihir yaptı. Öyle ki Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- yapmadığı bir şeyi yapmış olduğu vehmine düşüyordu.
Bir gün benim yanımda iken Allah’a duâ etti, sonra yine duâ etti ve dedi ki:
“Ey Âişe! Hissettin mi, sorduğum hususta Allah Teâlâ bana fetva verdi. İki kişi bana geldi (Cebrail ve Mikail). Biri başucuma, diğeri de ayak ucuma oturdu. Biri diğerine:
“Bu zatın rahatsızlığı nedir?” dedi.
Öbürü:
“Büyüdür” dedi.
Önceki tekrar sordu:
“Kim sihir yaptı (büyüledi)?
Diğeri:
“Lebid b. el-A'sam adlı (Beni Zureyk’li bir Yahudi) diye cevap verdi.
Öbürü:
“Büyüyü ne yaptı?” dedi.
Arkadaşı:
“Bir tarakla saç döküntüsüne ve bir de erkek hurma tomurcuğunun içine”
cevabını verdi.
Diğeri:
“Pekala, o şimdi nerede?” diye sordu.
Arkadaşı:
“Zervan kuyusunda.” cevabını verdi.”
Âişe -Allah ondan râzı olsun- şöyle dedi:
“Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- ve sahâbeden bir grup, o kuyuya geldiler. Sonra Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle dedi:
“Ey Âişe! Allah’a yemin olsun ki, kuyunun suyu sanki kına ıslatılmış gibi (bulanık) ve (o kuyu ile sulanan) hurma ağaçlarının başları da sanki şeytan başları gibi idiler.”
Ben:
“Ey Allah’ın Rasûlü! Onu yakmadın mı ?” diye sordum.
“Hayır” dedi ve ilâve etti:
“Bana gelince, Allah Teâlâ bana âfiyet lütfetti ve şifa verdi. Ben ondan insanlara bir şer gelmesine sebep olmaktan korktum. Gömülmesini emrettim ve gömüldü.” Müslim
Buhârî’nin rivâyetinde ise; “Hanımlarına yaklaşmadığı halde yaklaşmış gibi kendisini hissediyordu.” ibaresi geçmektedir.
e-mir
Admin
Admin
e-mir
MesajKonu: Geri: Yahudiler'in Rasulullah'a Sihir Yapması Salı 21 Nis. 2009, 23:30

Zeyd b. Erkam -Allah ondan râzı olsun- anlatıyor:
“Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'e sihir yapıldı. Bu yüzden günlerce hasta düştü. Sonunda Cibril geldi ve:
“Seni Yahudilerden bir adam sihirledi. Yaptığı sihir düğümünü, filanca kuyuya attı.” dedi.
Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Ali’yi -Allah ondan râzı olsun- bunun için oraya gönderdi. Ali -Allah ondan râzı olsun- bu düğümü oradan çıkarıp çözdü.
(Sihir çözülünce) Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem Allah’ın izniyle- bağdan kurtulmuş gibi kendine geldi. Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- o Yahudiyi zikretmedi ve onun yüzünü de hiç görmedi.” Nesâî

Bu olay, hicretin 7. yılında Medine’de cereyan etmiştir. Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in bu sihrin etkisinde 6 ay kaldığı söylenmektedir.

Yahudiler'in Rasulullah'a Sihir Yapması

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası