Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun...

İSLAMİ BİLGİ PAYLAŞIM SİTESİ
 
AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Rahmet Forum Son Konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
star
starPaz 28 Ekim 2012, 12:04
star
starÇarş. 14 Eyl. 2011, 21:58
star
starSalı 13 Eyl. 2011, 18:41
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:48
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:15
star
starSalı 06 Eyl. 2011, 19:02
star
starPtsi 05 Eyl. 2011, 22:51
star
starPaz 04 Eyl. 2011, 13:51
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 16:06
star
starCuma 02 Eyl. 2011, 15:45

Forum Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Emre
Admin
Admin
Emre
Yaş :
Kayıt tarihi : 01/02/09
Mesaj Sayısı : 139
Nerden :
http://rahmet.yetkinforum.com
MesajKonu: Forum Kuralları Ptsi 02 Şub. 2009, 01:29

GENEL KURALLAR

1) Sitemiz İslam ahlakını temel alır. İslam ahlakına aykırı hiçbir paylaşım yapılamaz.

1a) Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.

1b) Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir.

1c) Forum kuralları -İslam ahlakına aykırı olan şeyler yapmamak şartıyla- forum yöneticileri aleyhinde kullanılamaz.

1d) Bu kurallar forum düzenini sağlamak ve üyelerin haklarını korumak için olup; üyeler, kuralları forum düzenini bozacak ve diğer üyeleri rahatsız edecek biçimde yorumlayamazlar.

2) Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

3) Rahmet Forum yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda -gerekirse geriye doğru- yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.

KONU AÇMA

4-Foruma eklenen her türlü yazı ve materyalin maddi ve manevi tüm sorumluluğu onu gönderen üyeye aittir ve forumumuzu bağlayıcı değildir.

5-5101 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nca korunan eserlerin, sahibinin izni alınmadan forumumuzda paylaşılmaması rica olunur.

6-İnsanların vakitlerini külliyen boşa harcayacakları paylaşımlarda bulunmamalı, istatistikî bir değeri olmayan, lüzumsuz anketler açılmamalıdır. (gözünüz ne renk, kazak giyer misiniz vs)

7-Dini içerikli paylaşımların ehli sünnet ve'l-cemaat akidesine uygun olmasına, sahih kaynaklardan olmasına dikkat edilmeli ve mutlaka kaynak belirtilmelidir.

8-Forumda yazılacak konular ilgili oldukları bölümlere yazılmalıdır.Ait olmadığı kategoride bulunan başlıklar yöneticiler tarafından ilgili bölüme taşınır.

9-Site katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun sitede mevcut olup olmadığını "arama" yaparak kontrol etmelidir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.Açıldığında yönetim tarfından silinir. Şiir bölümü ve ilahi,şarkı türkü sözleri hariç olmak üzere tek bir konu altında mesaj sayısını arttırmak amaçlı ardarda mesaj atmak yasaktır! Eğer unuttuğunuz ve mesajınıza eklemek istediğiniz bir şey var ise, bunu ilk mesajınızı değiştirerek ilave edebilirsiniz.

10-Forumda açılan konularda üyeler aktardıkları paylaşımları (yazılar) ; kesinlikle kullandıkları kaynakları belirtilmek suretiyle foruma eklemek mecburiyetindedir.Kendi yazılarınızı isminizle, kaynağı belli olmayan , başka bir siteden veya bir yerden alınan yazıları da yazı altına ALINTI ibaresini düşülmek suretiyle paylaşımda bulunulmalıdır.

11-Yazdığınız yazının yanlış veya eksik olduğunu farkettiğinizde, yazıyı düzenleyin! Tekrar yazmanıza gerek yok! Konuya en son cevap verdiğiniz halde, "bir de şunu eklemek istiyorum diye yeni bir cevap yollamayın ! Mesajınızı düzenleyerek halledebilirsiniz.

MESAJ İÇERİKLERİ

12-Şahıs ve/veya kurumlara nakit yardımı talep etmek , uygunsuz, tahrik edici, yalan ve/veya iftira içeren mesaj ve bilgileri göndermek ,ticari, reklam ya da promosyon materyalleri göndermek, kişinin haberleşme ve bilgi alma özgürlüğünü kullanmasını engelleyecek tarzda mesaj göndermek yasaktır.

13-Mesaj sayınızı artırmak için gereksiz teşekkür mesajı yazmayınız.

14-Kurallara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinecek ve kendileri uyarılacaktır. İlerleyen zamanlarda da aynı davranışları sergilemekte ısrarcı davranan üyeler forumdan uzaklaştırılacaktır.

15-Site içinde hasbihal için ayrılmış özel bölümler hariç; konularda; alakasız mesajlaşmalara, sohbetlere vb. girilmemeli böylece konunun bambaşka biçimde şekillenmesine sebep olunmamalıdır.

16-Mesajlarınızda kişi ve/veya kurumları aşağılayıcı, hakaret içerikli ifadeler yer almamalıdır.

17-Konu başlıkları ve mesajlarınızda görüntü krliliği ve göz yorgunluğuna yol açacak fontlar ve gayri ciddi yazı sitilleri kullanmamanız rica olunur.

18-Her şeyim sensin
ben senle doğdum
sen olmadan ben bir hiçim
Sen gittin ben bittim
Sensiz olmaz.
vs
gibi sizin için özel bir insana hitap olan lakin dinen çok yanlış olan ve günaha sebeb olacak saçma sapan cümleler içeren paylaşımlar kullanmayalım, sitemiz dini içerikli bir sitedir

YAPTIRIMLAR

19-İçinde küfür, alay, hakaret vs ifadeler bulunmayan mesajlarınız silinmeyecektir. Fakat taşıma kilitleme vs moderasyon işlemlerinden dolayı yöneticilerle tartışmak yasaktır. Bu ve benzeri konularda anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

20-Forumda özel mesaj kullanımı esnasında (ben x tanışabilirmiyiz msn adresim bu ve benzeri) üyelerimizi rahatsız eden kullanıcılar, 1 hafta siteden uzaklaştırılır veya üyelik silinir.

21-Forumda şahsi özel başlık (x Bu mesajı oku vb.) açmak yasaktır.Bu tür yazılar derhal silinir.Katılımcıların özel mesajları kullanmaları önemle rica olunur.

ÜYELİK

22-Foruma üye olurken (xxxx25,vvvvv35 …vb) gibi nikler ve ahlaka aykırı kullanıcı adlarıyla üye olmak yasaktır.Farklı niklerle çoğaltılmış üyelikler yapan paylaşımcılarımızın ilk üye olduğu nik harici nikleri tespit edildiği an paylaşımı ne olursa olsun silinecektir.

23-Menfi ,ahlak dışı, toplum değerlerine aykırı, İslam ve yüce kaidelerine ters Avatar ,Logo ,İsim ,Nickname ,Slogan , imza Yasaktır.

24-İmzanızda hertürlü reklam yasaktır ! Buna kendi siteniz yada başka sitelerin linklerini eklemek de dahildir. (Moderatörlerimiz mesajlardaki linklerin mesaj içeriğine bağlı olarak kalması ya da silinmesi hakkında karar verebilir) Yine imzalarda (Site yöneticileri Dışında) abartılı ifadeler ,resimler kullanılamaz!

25-Aynı kullanıcının foruma farklı isimlerle üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler silinir ve kendisine uyarı verilir. Tekrarlanması sonucunda sürekli olarak forumdan uzaklaştırılır.

ÜYELER ARASI İLİŞKİLER

26-Yöneticiler haricinde hiçbir üye bir diğerine uyarı yapamaz. Bir üyeyle ilgili şikayetiniz var ise yöneticilere bildirin.

27-Hiçbir üyeye kişisel bilgilerinizi vermeyin.Gerçek isim, adres, tel, foto, msn vs.

28-Yöneticilerden önce kurallara aykırı bir mesajla karşılaştığınızda iletişim bölümünden site Yönetimine yazabilirsiniz.

29-Zarar vermek ve zarara zararla mukabele etmek yasaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Forum Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Allah'ın Selamı, Rahmeti ve Bereketi Hidayete Tabi Olan Kullarının Üzerine Olsun... :: GİRİŞ :: Duyurular & Forum Kuralları -